Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

padnięty silnik ?? pomocy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • padnięty silnik ?? pomocy

    Nie mam webasto w swojej rs ( brałem z parkingu i takowej nie było z wabasto ) ale wtrącenia swoje 2 grosze. Muszę przyznać ze skoda rs bardzo szybko sie rozgrzewa od startu , podgrzewana szyba przednia rozmraza lód 2-3 mm w ciagu 1-2 min, siedzenia podgrzewane dają radość w dup... Tez po 30 sek wiec nie ma tragedi. Dodatkowo dodam ze ciepłe powietrze i to mocno wali po 2-3 km ze trzeba zmniejszać. W nissanie miałem tak ze w zimę zimńo przestawała mi być jak podejrzewaliśmy do rady czyli po 8km

    Suma Summarum wabasto bym chciał miec

  • #2
    padnięty silnik ?? pomocy

    Witajcie, otóż mam problem ze swoją Octavką. Mianowicie podczas jazdy zaczął czasem szarpać, czasem nie reagował na pedał gazu i gasł. No i zgasł tak na środku skrzyżowania, że już nie odpalił, dopiero po z holowaniu pod dom po około 20 minutach odpalił, lecz chodzi bardzo głośno i coś w nim puka. Czy to może być że rozrząd się przestawił ?

    Komentarz


    • #3
      hmm nic nie pozostaje jak rozebrać i zobaczyć, owszem jest możliwość przeskoczenia rozrządu najczęściej kończy się totalną katastrofą dla tego silnika bo jak wiadomo jest to silnik kolizyjny jak i większość silników, stuki są bardziej z góry silnika czy z dołu?

      Komentarz


      • #4
        zyrafao2, nie strasz kolegi. Podstawa to właściwa diagnoza. Jeśli układ tłokowo-korbowy jest o.k. to nie będzie tragedii ( samo przeskoczenie paska go nie niszczy). aee to prosty silnik.
        www.k-mot.pl
        Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
        Autoholowanie.
        Robert Kulma

        Komentarz


        • #5
          otóż dziś odpalił samochód normalnie. lecz tylko na chwile, i zgasł. Cewka raz podaje raz nie, a świece są lekko w oleju.

          [ Dodano: Wto 11 Lut, 14 21:13 ]
          Samochód zrobiony. Postanowiłem wymienić cewkę zapłonową,przy okazji świece, przeczyściłem odrazu sobie przepustnicę. Auto chodzi normalnie, na obrotach nie skacze jak pisałem wcześniej. Jedynie co to sobie kabel od masy od cewki do silnika muszę zmienić, bo widziałem, że mam lekko naderwany, tak myślę nad kablem od wzmacniacza samochodowego. Brązowy. Myślicie, że będzie ok ?

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X